mimari tasarim

Site analizi

İster yeni bir ev inşa ediyor olun ister mevcut bir evi yeniliyor olun, tasarlamaya başlamadan önce siteyi ve tasarımı etkileyebilecek tüm değişkenleri kapsamlı bir şekilde inceliyoruz. Ev için en iyi yerleşimi bulmak için güneş yolunu, rüzgar modellerini ve manzaraları belirliyoruz ve arazinize özel mevcut koşulları veya gereksinimleri dikkate alıyoruz. Örneğin bu, olgun bir ağaç, gerileme gereksinimleri, yükseklik, boyut ve OCRM kısıtlamaları, mahalle ölçeği ve tarihi bağlam etrafında tasarlama olabilir. Mimari ve iç tasarımda onlarca yıldan sonra, ekibimize sorunları hızlı ve kendinden emin bir şekilde çözme becerisi sağlayan çeşitli zorluklarla karşılaştık.

Kavramsal Tasarım Aşaması

Birlikte yaptığımız toplantılardan, tasarım yönüne rehberlik eden özel ihtiyaçlarınız, zevkiniz ve bütçeniz hakkında bir anlayış kazanıyoruz. Eskiz süreci bir vaziyet planı ve/veya kat planları ile başlar. Ardından, evinizin stilini ve karakterini yaratmamıza izin veren dış cepheler geliştirmeye başlıyoruz. Bu çizimler, kavramsal mimari inceleme kurulu onaylarını güvence altına almak için kullanılabilir.

Tasarım geliştirme

Tasarım Geliştirme aşamasında, kavramsal tasarım kararları daha ayrıntılı olarak işlenir. Mimari, Mekanik, Sıhhi Tesisat, Elektrik ve Yangından korunma sistemleri dahil olmak üzere tasarımın tüm yönlerinin açık ve koordineli bir açıklaması, inşaat belgelerinin hazırlanması için bir temel sağlamak üzere hazırlanır. Tamamlanmış bir DD seti, evin tam boyutunu sağlar ve gerekirse Mimari İnceleme Kurulu onaylarına sunmak için kullanılır. Varsa, yerel Mimari Tasarım İnceleme Kurulunuzun kısıtlamalarını ve gereksinimlerini anlamak için zaman ayırıyoruz ve büyük Charleston ve Kiawah bölgesinin her yerinde çeşitli tasarım inceleme kurullarıyla çalışma deneyiminiz var.

3d Modelleme ve Render

Üç boyutlu modeller ve işlemeler, evin nasıl görüneceğini görselleştirmede yardımcı olur ve ayrıca görünüm potansiyelini anlamada yardımcı olabilir. Bu hizmetler şunları içerebilir: yığınlama ve sunum modelleri, renkli görüntüler, foto-gerçekçi bilgisayar görüntüleri ve animasyon.

İnşaat Belgeleri

Yüksek performanslı evlerin tasarımı ve yapımında uzmanlar olarak müşterilerimiz, yarattığımız alanlardan en üst düzeyde işlevsellik beklemektedir. Mutfak planlama uzmanlığımız var, alçak gerilim aydınlatma ve eğlence sistemlerinin ihtiyaçlarını entegre ediyoruz, üstün hava kalitesi sağlayacak mekanik sistemler için ihtiyaç duyulan alan ve konum gereksinimlerini planlıyoruz. Detaylı çizimler ve spesifikasyonlar yukarıdakilere dayalı olarak hazırlanır ve fiyatlandırma ve izinler için gereklidir.

Yüksek nem ve kıyı okyanus kıyısı maruziyetleri gibi en zorlu ortamlarda hayatta kalmak için evler tasarlıyor ve inşa ediyoruz. Bu, FEMA kıyı düzenlemelerinin tam olarak anlaşılmasını ve yapı mühendislerimiz ve bina muhafaza uzmanlarımızla yakın bir çalışma ilişkisini gerektirir. Hem üstün bir bina kabuğu tasarlayarak hem de inşaat sırasında evin beklentilerimizi karşıladığından emin olarak testler belirleyerek nemi kontrol etmenin zorluklarını anlıyoruz.

Teklif ve Pazarlıklar

Yüklenicinizi seçmenin ve Projeniz için inşaat maliyetini müzakere etmenin birkaç yolu vardır ve tercih ettiğiniz yöntemle size yardımcı olabiliriz. En yaygın üç yöntem şunlardır:

Proje başlangıcında Yüklenici’yi seçin, ardından maliyeti görüşün.
Tasarım Geliştirme sırasında kısaltılmış fiyatlandırma sürecinde Yüklenici’yi seçin.
Tamamen geliştirilmiş çizimler ve şartnameler (İnşaat Belgeleri) ile rekabetçi teklif sürecinden sonra Yükleniciyi seçin.

İnşaat İdaresi

İnşaat Yönetimi aşamasında, Firmamız, siz ve Yükleniciniz arasındaki, çizimlerimize ve şartnamelerimize dayanan sözleşmeyi yönetir. Evin inşaatı sırasında, çizimlerimize ve şartnamelerimize uygunluk için inşaatın ilerlemesini gözlemleyerek, çizimlerimize açıklamalar yaparak veya sizin onayınızla, tasarımda Yüklenicinin işini etkileyebilecek değişiklikler yaparak temsilciniz olarak hareket etmekteyiz. .

İnşaat ve Hafriyat İşleriniz İçin Hazırız

Tüm İnşaat ve hafriyat işleriniz için profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile bir telefon kadar yakınınızdayız.

İletime Geç!